Solární zdroje

Ostrovní elektrárna pro vaši střechu

Obnovitelné zdroje energie, to je to, oč tu běží. V posledních letech už není v kurzu ničit životní prostředí zplodinami a čerpáním neobnovitelných zdrojů (tedy těch, které se sami neobnoví a mohou být v lidském měřítku snadno vyčerpány). Mezi ně patří třeba ropa, zemní plyn nebo nafta. Naopak obnovitelné zdroje zažívají boom, a to je jen dobře. Nezatěžují planetu, jejich přeměna na elektrickou energii je snadná a hlavně ekologická a navíc šetří peněženku.

Co patří mezi obnovitelné zdroje

  • Sluneční (solární) energie
  • Větrná energie
  • Vodní energie
  • Biopaliva
  • Geotermální energie
  • Energie přílivu

Ostrovní elektrárna je nejlepší volba

Ostrovní elektrárna je jeden z typů fotovoltaických elektráren, který dokáže efektivně a ekonomicky využívat sluneční záření, jež přeměňuje na elektrickou energii k další spotřebě. Fungování takových ostrovních systémů je zcela nezávislé na klasické distribuční síti a vy tím pádem ušetříte spoustu peněz. Ostrovní elektrárna se skládá ze tří prvků – panelů, regulátoru a baterie. V některých případech, zvláště pokud požadujete i střídavý proud, ji lze rozšířit ještě o ostrovní neboli hybridní měnič.

Proč se pro ni rozhodnout

Pokud stále nad obnovitelnými zdroji přemýšlíte, měli byste se rozhodnout co nejdříve. Každý den, kdy ušetříte nějakou korunu, je k dobru, navíc pomůžete planetě (a jistě nemusíme připomínat, že jinou planetu už nemáme, takže bychom se o tuhle měli starat co nejlépe). Solární elektrárna je pro začátek nejlepší způsob, jak využívat pro výrobu elektřiny sluneční záření. Nemusíte se však bát, že byste se před koupí vydali z peněz – fotovoltaická elektrárna je zčásti hrazena z dotace Nová zelená úsporám, takže vás její pořízení vyjde skoro zadarmo.