Solární zdroje

Solární bojler aneb Vyplatí se investice?

Nic člověku neudělá po náročném dni takovou radost jako chvíle odpočinku a relaxace pod proudem horké vody ve sprše nebo okamžiky strávené ve vaně s bohatou pěnou. K tomu ale potřebujete jednu důležitou věc – teplou vodu. V dnešní době ji vnímáme jako zcela normální standard, bez kterého bychom se neobešli.

Jak ohříváte vodu?

Věřte, že teplou vodu můžete v dnešní době získat mnoha způsoby. Jedním z nejekologičtějších a nejekonomičtějších je ohřev vody za pomoci fotovoltaiky. Slouží k tomu solární bojler. Že nevíte, jak takový ohřev funguje? Rozhodně to není nic složitého. Solární panel, který se obvykle umisťuje na střechu domu nebo chaty, přeměňuje sluneční záření na elektrickou energii. Dva kabely poté spojují fotovoltaické panely a solární bojler, tím pádem není nutná žádná přípojka do sítě. Vyrobená elektřina se přes regulátor přivádí přímo k topnému tělesu bojleru, které ohřívá vodu. Opravdu to není žádná věda, že?

Jaké výhody má solární bojler?

  • Nepotřebujete povolení: solární bojler nevyžaduje pro svou instalaci žádná úřední povolení, protože se vyrobená energie nedostává do sítě, ale je zpracovávána přímo v domě.
  • Návratnost a finance: Rozhodnete-li se pro výrobu elektřiny přeměněné ze slunečního záření, nebudete již závislí na odběru energií z klasické distribuční sítě od dodavatele. Tím pádem ušetříte nemalé peníze a poměrně vysoká počáteční investice se vám během několika let vrátí.
  • Jednoduchá instalace a minimální úpravy: Solární bojler nevyžaduje žádné složité úpravy v objektu ani náročnou instalaci, stačí pouze dva kabely, které navíc snadno uschováte do stávajících prostupů či stupaček, nemusíte se tak uchylovat k žádným složitým stavebním úpravám.

Multifunkční využití

Solární bojlery jsou schopny ohřát velké množství užitkové vody, proto je nemusíte využívat pouze v domácnosti, ale i v bytových jednotkách, provozovnách a restauracích. Pokud vlastníte chatu či chalupu, kam je přívod elektrické energie složitý nebo hrozí výpadky elektrického proudu, oceníte solární ohřev i v těchto místech. Fotovoltaická elektrárna se prostě vyplatí!