Solární zdroje

Fotovoltaika s bateriemi je ekonomická i ekologická. Ušetří vám čas i peníze

Fotovoltaika s bateriemi je v podstatě klasická fotovoltaická elektrárna, která je navíc doplněna systémem akumulace do baterií.

Princip je jednoduchý

Kouzlo spočívá v tom, že elektrická energie, která se vyrobí ve fotovoltaické elektrárně se spotřebovává v domě, neputuje tedy nikam do distribuční sítě. Energie se spotřebovává ihned na běžný provoz domácnosti a domácí spotřebiče jako jsou lednice, pračka, osvětlení, televize apod. Pokud výroba přesáhne spotřebu, bylo by škoda, kdyby energie zůstala nevyužita. Přebytečná elektřina se tak uschová do baterií neboli akumulátorů a díky nim je možno solární energii využívat i po západu slunce.

Výhody

Fotovoltaika s bateriemi je tedy logicky výhodnější, neboť dokáže využít veškerou vyrobenou energii bez zbytečných ztrát. Pokud nad výstavbou zvažujete, možná pro vás bude rozhodující fakt, že tyto systémy jsou z velké části dotovány státem. Jeho pořízení s sebou tedy nese spoustu výhod. Nejenom že se jedná o ekonomický model, který vám ušetří spoustu financí, dokonce šetří i životní prostředí. Systém využívá obnovitelné zdroje energie, které jsou ekologické, a proto se k němu obrací v poslední době mnohem více lidí. Ekologie a životní prostředí je totiž velkým tématem, o kterém se často mluví. Možná je to jeden z důvodů, proč výstavbu solárních panelů a fotovoltaiky s bateriemi podporuje i stát. Dotace se mohou vyšplhat až k 80 % celkových nákladů. Program se nazývá Úspory energie – Fotovoltaické systémy s/bez akumulace pro vlastní spotřebu.

Fotovoltaika s bateriemi, a co dál?

Pokud už budete investovat svůj čas i finance do pořízení fotovoltaiky s bateriemi, je dobré popřemýšlet, zda se vám nevyplatí pro vaši domácnost k panelům pořídit třeba i:
Solární Panel Array, Střecha, Domácí, Dům, Obytný