Solární zdroje

Ostrovní elektrárna – dejte sbohem složenkám!

Ostrovní elektrárna je jediný způsob, jak se navždy oprostit od překupníků s elektrickou energií. Přejete si vyrábět elektřinu zcela sami, a navíc pomocí ekologického obnovitelného zdroje energie?

Proč ostrovní elektrárna

Jak již název napovídá – ostrovní elektrárna je způsob, jak se stát samostatný i uprostřed moře drahých energií. Staňte se i vy nezávislí na neustále se zvyšujících cenách elektřiny. Solární elektrárna zajistí, že se vás nedotknou ani běžné výpadky proudu, kterými je distribuční síť pověstná. Budete si vyrábět dostatek energie pro spotřebu během celého dne i noci. Víte, jak se řeší zásobování energie vaší domácnosti, když slunce nesvítí?

Z čeho brát energii v noci?

Ostrovní elektrárna je solární panel, který přeměňuje energii získanou ze slunce na energii elektrickou. Jak se ale řeší dodávka elektřiny v době, kdy slunce nesvítí, tedy v noci nebo v případě nepříznivého počasí? Odpověď je jednoduchá – systém je napojen na soustavu baterií, které ukládají přebytečnou energii pro pozdější spotřebu. Ve dne si elektřinu vyrobíte, v noci ji můžete pohodlně spotřebovávat. Nehrozí vám tedy výpadek proudu nebo jeho nedostatek.

Kam se ostrovní systém hodí

Ostrovní systém je velmi vhodnou variantou pro všechny chaty a chalupy, kde dříve elektřina nebyla vůbec zapojena. V současné době se však ostrovní elektrárna stává ekologickým hitem i při výstavbě či rekonstrukci rodinných domů. Vždy, když si lidé přejí být energeticky nezávislí, mohou zvolit tento systém úspory za energie.

Energie ze slunce:

  • přes den ji zachytáváte, v noci s ní svítíte

  • napájí pomocí baterií vaše spotřebiče i v noci

Myslete ekologicky a spolehněte se na energetickou soběstačnost.